Su Arıtma Cihazları Filtre Değişim Zamanı

Posted on 14 Eylül 2012 by admin No Comments

Merhaba Ankara halkı bugün sizler için su arıtma cihazları filtre değişim zamanı hakkında bazı kısa ve değerli bilgiler vermek istiyoruz.Eğer evinize su arıtma cihazı almışsanız ve bu ürünlerin filtrelerinin ne zaman değişeceği hakkında bilginiz yok ise bu konu tam size göre diyebiliriz.

Normal değerleri hesap alarak size bazı durumları göstermek istiyoruz.Eğer aileniz 4 veya 5 kişilik bir aile ise su arıtmada bulunan ilk  3 filtre 10 ile 12 ay arasında değişimleri söz konusudur.Son iki filtre ise 12 ile 14 ay arasında değişmektedir.Bu değişim süresi normal kullanım miktarına göre hesaplanmıştır.

Eğer su arıtma cihazından su kullanım oranı fazla ise bu zaman dilimlerini aşağıya çekmek zorundasınızdır.Eğer su kullanım oranı az ise zaman dilimini yukarıya çekmelisinizdir.Ayrıca evinizde demlediğiniz çayın demliğinin dibinde kireçlenme oluyorsa filtre değişim zamanının geldiğinin göstergesidir.

Ve su arıtma cihazlarının filtrelerinde siyahlaşma olduysa veya kararma var ise bu tür durumlarda acilen değişmesi gerekmektedir.Su arıtma cihazı filtre değişimlerini yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Post a Comment

Your email is never published or shared. Required fields are marked *